Problem

Reis´in yaptırdığı pazar araştırmasında, genç annelerin bakliyat yemeklerini pişirmeyi bilmediklerini, çocuklarını daha çok dondurulmuş ve hazır gıdalarla beslediklerini; bunun sonucunda da çocuklarda obezite sorununun giderek arttığını gördük.

Çözüm

Reis´in konumlandırması, sağlıklı beslenme için ürünler üreten ve pazarlayan bir marka olarak netleştirildi ve "Reis: Geleneksel lezzetler, sağlıklı nesiller" sloganıyla somutlaştırıldı. Marka ile tüketici arasındaki ilişki; bilgilendirme, bilinçlendirme ve sağlıklı beslenme üzerine kuruldu. Bakliyatın insan sağlığı üzerindeki olumlu etkisiyle ilgili bilgilendirmek, "Fast Food beslenme" tarzının obeziteye sebep vererek insan sağlığını tehdit ettiğini vurgulamak ve Türkiye´de özellikle çocuklar ve gençler arasında artan obezite sorununa dikkat çekmek üzere çalışmalar yapıldı.

Mecra

TV, Outdoor, Basın, Radyo.

Sonuç

Reis´in satışları büyük oranda arttı. Bu büyüme, Reis dışındaki diğer bakliyat markalarının satışlarını da olumlu yönden etkiledi. Böylece kategorinin lideri olan Reis, kategoriyi büyütmekle birlikte kendisi de büyüttüğü kategoriden önemli bir pay aldı.

— Reis "Abur Cubur Olacağı Budur" filmi

— Reis "Obezite" radyo spotu

Reis - Obezite ile Mücadele

- Abur Cubura Karnımız Tok

Reis - Obezite ile Mücadele

- Obezite çocuk ve gençlerimiz arasında hızla artmaktadır.

Çarşı Abur Cubura karşı

Müşterimiz Reis Gıda için, ana mecrada devam eden (outdoor, radyo ve gazete) kampanyasına destek olmak amacıyla bulduğumuz gerilla fikir mekanizması şöyle işledi. Beşiktaş´ın ünlü muhalif taraftar grubu ÇARŞI´yla anlaştık. BJK-GS maçı için (kampanyanın devam ettiği dönem) tribünde "ÇARŞI ABUR CUBURA KARŞI" pankartı açıp asmalarını sağladık. Lig TV maç öncesi yaptığı yayında pankarta dikkat çekerek Çarşı ve pankart ile iligili yorumlar da bulundu. Bir çok köşe yazarı ve gazete, bir gün sonra pankart ile ilgili yorum ve haberler yazdı. Bundan etkilenen Maltepe Üniversitesi öğrencilerinin Beşiktaş Meydanı için tasarladıkları dev karıncalar üzerine "ÇARŞI ABUR CUBURA KARŞI" mesajını kendiliğinden yazdı.

Çarşı Abur Cubura Karşı

- Çarşı Abur Cubura Karşı