Amblem ve Logo Tasarımı Rasyoneli

Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.’nin yeni amblem - logosu, farklı geometrik formlardan esinlenerek tasarlandı. Bu formların farklı açılarla bir araya getirilmesiyle oluşturulan ve “A” ile “V” harflerini çağrıştıran vektörel çizim (şekil); markanın amblemini, altına tipografik harflerle yazılan isim ise logosunu oluşturmaktadır.

Farklı geometrik çizimler ve renkler, markanın çoklu ortaklık yapısına göndermede bulunurken, bütünü oluşturan formlardaki büyüklük farkları; ortakların marka üzerindeki hisse oranını ve gücünü vurgulamaktadır. Amblemin en önemli unsurlarından olan ve hakim ortağı temsil eden dikdörtgenler, amblemin sağına ve soluna ters simetri ile yerleştirilerek ortaklar arasındaki adaleti ve dengeyi ifade etmektedir. Dikdörtgenlerin oval uçları, tolerans ve soğukkanlılığa vurgu yaparken, sivri tarafı ise enerjiyi, dinamizmi ve hızı temsil etmektedir.

Logoyu oluşturan güçlü, kararlı, kendinden emin, modern ve zarif tipografi ile birlikte tercih edilen kırmızı renk, enerjik bir duruşun ifadesi olarak ortaya çıkıyor.

Amblem ve logo unsurlarının bir araya getirilmesiyle oluşturulan amblem – logo tasarımı; güçlü, uyumlu ve enerjik ortaklık çatısı altında ayakları yere sağlam basan bir markanın varlığını ve faaliyet konularının çeşitliliğini yansıtıyor.

Avrasya Kurumsal Kimlik - Logo Renkli

- Logo Renkli

Avrasya Kurumsal Kimlik - Logo Siyah-Beyaz

- Logo Siyah-Beyaz

Avrasya Kurumsal Kimlik - Renk Paledi

- Renk Paledi

Avrasya Kurumsal Kimlik - Tipografi

- Tipografi

Avrasya Kurumsal Kimlik - Kurumsal

- Kurumsal 1

Avrasya Kurumsal Kimlik - Kurumsal

- Kurumsal 2

Avrasya Kurumsal Kimlik - Kartvizit

- Kartvizit